Model: EUD-320S150DV Constant Current 1400ma Most Powerful LED floodlight 320W LED Driver
★★★★★ 4.9 34 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by propuestasvegap.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Industrial Power Suppl==========Model: EUD-320S150DVOutput power: 301 - 400WOutput type: singleInput voltage: 220VOutput frequency: Not applicableOutput current: 105-1500mAUsage: high bay lights, high pole lights, fishing lights and sports lightsProtection: All-round protection: OVP, SCP, OTPEfficiency: 94.0%Power factor: 120V AC: 0.99 220V AC: 0.96IP rating: IP67Output power: 320WDimensions (inches): 9.88 x 3.86 x 1.75Dimming: 0-10V/PWM/timer, dimming to off, standby power 0.5 W
  • Industrial Power Suppl
Item Weight 1.76 ounces
Manufacturer LJQSQGJZ
Item model number LJQSQGJZ
Batteries required No
Package Dimensions 0.39 x 0.39 x 0.39 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
34 ratings | 14 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (30)
4 stars
1% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (3)